14 marzec 2013

Juniorzy starsi walczą dalej

Alan Rogalski
Odsłony: 187

juniorzy starsi Juniorzy starsi King Wilków Morskich nie składają broni. Szczecinianie zwycięsko wyszli z pojedynku z Polonią Warszawa i piątek o 13.15 zagrają z Rosą Radom o miejsca 1-4 finałów Mistrzostw Polski U-20.

Po wczorajszej porażce z MKS-em Dąbrowa Górnicza, dzisiejsze spotkanie z warszawianami (którzy w czwartek przegrali z Rosą) miało zadecydowało o tym, która z drużyn zachowa szansę gry w najlepszej czwórce turnieju finałowego.

W odróżnieniu od meczu z dąbrowianami dziś Wilkom Morskim udało się uniknąć dłuższych przestojów w grze, a w ostatniej kwarcie - odskoczyć Polonii na kilka punktów. Jeszcze na dwie minuty i szesnaście sekund przed końcową syreną koszykarze Pawła Dzierby prowadzili tylko dwoma oczkami. Wówczas najpierw Rafał Mierzwa zebrał piłkę w ataku i celnie rzucił za dwa, potem Mikołaj Stopierzyński zakończył akcję wsadem, a następnie Szymon Milczyński trafił spod kosza i z linii rzutów osobistych. Polonistom zabrakło czasu na odrobienie strat.

I to właśnie ci trzej zawodnicy oraz Gracjan Dobriański byli najskuteczniejsi w naszej drużynie. Tym samym - wobec zwycięstwa MKS-u z Rosą - pojedynek z radomianami będzie decydujący.

Przypomnijmy, że Wilki Morskie w 2010 roku zostały wicemistrzami Polski w tej kategorii wiekowej. Wówczas w szczecińskiej ekipie grali m. in. obecni II-ligowcy - Radosław Bojko, Karol Nowacki, Jacek Kujawski i Piotr Knowa - oraz Tomasz Gielo, wicemistrz świata do lat 17 i aktualnie gracz Liberty Flames w uniwersyteckiej lidze NCAA w USA.

Polonia Warszawa - King Wilki Morskie Szczecin 48:55 (12:12, 9:19, 19:6, 8:18)

Polonia: Nieporęcki 11, Sieradzki 10, Fronc 6, Banach 6, Słoniewski 6, Jagiełło 3, Kordalski 2, Kober 2, Pawlak 2, Urbaniak 0, Jurkiewicz 0 oraz Kołakowski.

King Wilki Morskie: Milczyński 15, Stopierzyński 12, Dobriański 11, Mierzwa 10, Uleryk 5, Wiercioch 2 oraz Kołtan, Xieżopolski, Bondar, Pakulak.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

top