13 marzec 2013

Dąbrowa Górnicza za silna

Alan Rogalski
Odsłony: 169

Juniorzy starsi na spotkaniu z Marcinem GortatemOd porażki 51:66 z MKS-em Dąbrowa Górnicza rozpoczęli finały Mistrzostw Polski Juniorów Starszych koszykarze King Wilków Morskich Szczecin. Przed zawodnikami Pawła Dzierby jeszcze co najmniej trzy spotkania.

Do przerwy szczecinianie, głównie dzięki obronie strefą, dotrzymywali kroku graczom z Dąbrowy Górniczej - po dwóch kwartach prowadzili 37:35 - ale w drugich dwudziestu minutach Ślązacy poprawili grę w defensywie i zaczęli zdobywać punkty po szybkich atakach.

Od stanu 44:46 Wilki Morskie nie potrafili trafić do kosza przez dwanaście minut, tracąc w tym czasie aż dwadzieścia dwa oczka... Najskuteczniejszymi w naszym zespole byli: Szymon Milczyński (16 pkt., 16 zbiórek) i Mikołaj Stopierzyński (14 pkt.).

Kolejny mecz już jutro o godzinie 11.30 z Polonią Warszawa. Turniej finałowy, rozgrywany w Sopocie, potrwa do niedzieli.

MKS Dąbrowa Górnicza - King Wilki Morskie Szczecin 66:51 (13:15, 22:22, 22:9, 9:5)

MKS: Karolak 20, Piechowicz 11, Paszek 9, Wit 6, Kaczmarski 5, Grochowski 5, Wójcik 5, Majchrowski 3, Wieczorek 2, Piszczek 0, Kubaczka 0.

King Wilki Morskie: Milczyński 16, Stopierzyński 14, Wiercioch 7, Dobriański 7, Mierzwa 3, Bondar 2, Uleryk 2 oraz Pakulak, Kołtan.