16 marzec 2013

King Wilki Morskie szóstą drużyną w Polsce

Alan Rogalski
Odsłony: 323

King Wilki Morskie SzczecinStało się tak po porażce koszykarze Pawła Dzierby z GTK Gdynia, w meczu o piąte miejsce Mistrzostw Polski Juniorów Starszych.

Zwycięstwo było blisko. Szczecinianie lepiej rozpoczęli spotkanie - po pierwszej kwarcie prowadzili trzema oczkami - ale po raz kolejny w turnieju finałowym dopadł ich kryzys i do drugich dwudziestu minut przystąpili z bagażem dziesięciu punktów straty.

Jniory starsiJuniorzy starsi King Wilków Morskich Szczecin nie zagrają o medale Mistrzostw Polski U-20. W decydującym spotkaniu przegrali z wyżej notowanym rywalem - Rosą Sport Radom - 57:81 i pozostaje im walka o 5. miejsce w turnieju finałowym.

Kluczem do zwycięstwa Rosy była skuteczność z półdystansu i dystansu. Radomianie mieli ponad 60-procentową skuteczność za dwa punkty, a za linii 6 metrów i 75 centymetrów trafiali co drugi rzut do kosza.

juniorzy starsi Juniorzy starsi King Wilków Morskich nie składają broni. Szczecinianie zwycięsko wyszli z pojedynku z Polonią Warszawa i piątek o 13.15 zagrają z Rosą Radom o miejsca 1-4 finałów Mistrzostw Polski U-20.

Po wczorajszej porażce z MKS-em Dąbrowa Górnicza, dzisiejsze spotkanie z warszawianami (którzy w czwartek przegrali z Rosą) miało zadecydowało o tym, która z drużyn zachowa szansę gry w najlepszej czwórce turnieju finałowego.

Juniorzy starsi na spotkaniu z Marcinem GortatemOd porażki 51:66 z MKS-em Dąbrowa Górnicza rozpoczęli finały Mistrzostw Polski Juniorów Starszych koszykarze King Wilków Morskich Szczecin. Przed zawodnikami Pawła Dzierby jeszcze co najmniej trzy spotkania.

Do przerwy szczecinianie, głównie dzięki obronie strefą, dotrzymywali kroku graczom z Dąbrowy Górniczej - po dwóch kwartach prowadzili 37:35 - ale w drugich dwudziestu minutach Ślązacy poprawili grę w defensywie i zaczęli zdobywać punkty po szybkich atakach.